Universiade 2011 Forumları
LİNKLERİ GÖREBİLMEK VE DAHA KALİTELİ HİZMET İÇİN LÜTFEN KAYIT OLUNUZ...!!!

Erzurum & Universiad 2011 Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey...


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Genel Bilgi

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Genel Bilgi Bir C.tesi 13 Kas. 2010, 17:11

Genel Bilgi

2005 yılında hizmete açılan Uluslararası Erzurum Havaalanı yıllık 2 milyon yolcu kapasitesi, aynı anda 7 uçağa hizmet verebilecek durumda olması ile Türkiye'nin en uzun pistine sahip alanlarındandır. Halen Türk Hava Yolları'nın da içinde bulunduğu 5 firmanın uçuş yaptığı havaalanına çok sayıda charter seferleri de yapılmaktadır. Erzurum'a yapılacak olan bağlantı uçuşları için de Uluslararası İstanbul Havaalanı kullanılacaktır.

Bu konuda Türk Hava Yolları hem bağlantı seferlerinin saatlerini Oyunlar için en uygun olacak şekilde ayarlayacak, hem de Oyunlar katılımcılarına daha makul fiyatlar ve kolaylıklar sağlayacaktır. Ayrıca Avrupa'nın ana havaalanlarından Erzurum'a doğrudan seferler düzenlenmesi THY ve diğer özel havayolu şirketlerince sağlanacaktır. Düzenleme Komitesi tüm sporcuların, delegasyonların ve FISU Ailesinin İstanbul'dan Erzurum'a uçakla gelişini ücretsiz olarak taahhüt etmektedir. Erzurum önemli bir uluslararası demiryolu ağı üzerindedir. İstanbul, Ankara ve diğer uluslararası varış noktalarına Erzurum'dan ulaşılabilmektedir. Günlük 1000'e yakın kişiye hizmet verebilecek olan tarihi garda 300 kişilik lüks vagonlar sunulmaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi 300'e yakın toplu taşıma aracı, 1000'in üzerindeki ticari otomobilleri ile günlük 100.000'e yakın kişinin ulaşımını sağlamaktadır. Oyunlar süresi içerisinde bu araçlardan gerekenleri kullanılacak olup Belediye yeterli taşıma imkanlarını garanti etmektedir. Ayrıca ****** Üniversitesi ve diğer kuruluşların da çok sayıda toplu taşıma aracı bulunmaktadır. Bu araçların tamamı Oyunlar organizasyonunda kullanılabilecektir.

Kullanıcı profilini gör http://universiade2011.benimforum.org

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz